Arpita sarker
- Spiritual Not Religious
- No Job
- 24
- 4ft 10in - 148cm
-
Single -
Netrakona - Bangladesh
About Me
| Profile Of | Self |
| Age | 24 |
| Height | 4ft 10in - 148cm |
| Marital Status | Single |
| Blood Group | Don't know yet |
| Religion | Spiritual Not Religious |
| Current City | Netrakona |
| Highest Qualification | Higher Secondary Or Equivalent |
| Current Job | No Job |
Basic Information
| Given Name | Arpita |
| Surname | sarker |
| Gender | Female |
| Blood Group | Don't know yet |
| Height | 4ft 10in - 148cm |
| Marital Status | Single |
| Complexion | Medium |
| Diet | Not Specified |
| Religion | Spiritual Not Religious |
| Has Disability | Not Specified |
| Weight | 52 Kg |
| Mother Tongue | Bangla |
| Current City | Netrakona |
Educational Information
| Highest Qualification | Higher Secondary Or Equivalent |
Career Information
| Job Sector | Non working |
| Current Job | No Job |
Family Information
| Family Location | Not Specified |
Location Information
| Citizenship Status | Citizen |
| Country of origin | Bangladesh |
| Current country | Bangladesh |
| Current City | Netrakona |
Religious Information
| What is your religion? | Spiritual Not Religious |
| Religion Practice | Not Specified |
| Family’s Religion Practice | Not Specified |
Marriage Proposal
| Have your guardians agreed to your marriage? | No |
| Would you like to study after marriage? | No |
| Would you like to work outside home after marriage? | No |
| Would you or your family expect any gift ? | No |
Partner Preference
| Minimum Age | 23 |
| Maximum Age | 30 |
| Minimum Height | 5ft - 153cm |
| Maximum Height | 6ft 11in - 211cm |
| Religion | Hinduism |
| Marital Status | Single |
| Monthly Income Min | 25K |
| Monthly Income Max | 80K |
