Sadia Islam Muna
- Islam
- Government Service
- 25
- 4ft 11in - 150cm
-
Divorced -
Dhaka - Bangladesh
About Me
| Profile Of | Self |
| Age | 25 |
| Height | 4ft 11in - 150cm |
| Marital Status | Divorced |
| Blood Group | A+ |
| Religion | Islam |
| Current City | Dhaka |
| Highest Qualification | Honors Or Equivalent |
| Current Job | Government Service |
Bio
I love family... my first priority my family and than relatives , friends .....
Basic Information
| Given Name | Sadia Islam |
| Surname | Muna |
| Gender | Female |
| Blood Group | A+ |
| Height | 4ft 11in - 150cm |
| Marital Status | Divorced |
| Complexion | Medium |
| Diet | Non veg |
| Religion | Islam |
| Has Disability | Not Specified |
| Weight | 75 Kg |
| Mother Tongue | Bangla |
| Current City | Dhaka |
Educational Information
| Highest Qualification | Honors Or Equivalent |
| School Attended | Khulna collegiate girls schooool,khuulna |
| Passing Year (School) | 2016 |
| College Attended | Barisal womens collage ,Barisal |
| Passing Year (College) | 2018 |
| University Attented For Bachelors | Pioneer mohila collage,khulna |
| Passing Year (University) | 2022 |
Career Information
| Job Sector | Private |
| Job Title | Project Coordinator or Program Manager |
| Current Job | Government Service |
| Monthly Income (approx) | N/A |
| Organization | Bangladesh televisions |
| Work Location | Rampura, dhaka |
| About settling in abroad | Not Specified |
Family Information
| Father's Name | MD. Monjur hossan khan |
| Mother's Name | Anjumon ara begum |
| Father's Occupation | Officer,Khulna city corporation |
| Mother's Occupation | Teacher,primary school |
| Is your father alive? | Deceased |
| Is your mother alive? | Alive |
| No of Brothers | 1 |
| No of Sisters | 0 |
| Family Location | Barisal |
| Family Value | Traditional |
| Family Type | Nuclear |
Location Information
| Citizenship Status | Permanent Resident |
| Country of origin | Bangladesh |
| Current country | Bangladesh |
| Current City | Dhaka |
| Hometown | Banaripara,Barisal |
Religious Information
| What is your religion? | Islam |
| Religion Practice | Full Practicing |
| Family’s Religion Practice | Full Practicing |
| Are you religious? | Observes all obligations/Fard |
| Do you wear clothes above the ankles? | No |
| Do you pray five times a day? | Yes Since: For less than a year |
| Do you watch or listen to dramas / movies / serials / songs? | Yes |
| Are you involved in any special work of deen? | Yes |
Marriage Proposal
| Have your guardians agreed to your marriage? | Yes |
| Would you like to study after marriage? | No |
| Would you like to work outside home after marriage? | No |
| Would you or your family expect any gift ? | No |
| Why do you want to get married? | Pert of life |
| Expectations from partner | Good personality |
Partner Preference
| Minimum Age | 30 |
| Maximum Age | 42 |
| Minimum Height | 5ft 2in - 158cm |
| Maximum Height | 6ft 6in - 198cm |
| Religion | Islam |
| Marital Status | Single |
| Qualification | HonorsOrEquivalent |
| Monthly Income Min | 25K |
| Monthly Income Max | 50K |
| Working With | GovernmentOrPublic |
