Kamal Muhammad Mostafa
- Islam
- Not Specified
- 50
- 5ft 6in - 168cm
-
Separated -
Abroad - Australia
About Me
| Profile Of | Self |
| Age | 50 |
| Height | 5ft 6in - 168cm |
| Marital Status | Separated |
| Blood Group | A+ |
| Religion | Islam |
| Current City | Abroad |
| Highest Qualification | Honors Or Equivalent |
| Current Job | Not Specified |
I am a very simple successful man. I have earned everything I need to live. Only looking for a best friend that I can trust on. I will do a lot more than average man does for their family but my best friend also need to be able to spend them wisely for her and her future generation. I am very hard worker and can give my life for the right person. But again, I have serious allergy about dishonesty. If someone too smart ( lie very carefully) then try to avoid me. Unfortunately I am smarter... I have capability to find out your cheating. I am not an Idiot. Be the good human being and enjoy the life peacefully. You will find me as the best friend next to you as well. I have come from a very established noble family. I can change your life if you are the right person. And you don't need to work hard for that. Just be a good human being... then you will get me 100%
Basic Information
| Given Name | Kamal |
| Surname | Muhammad Mostafa |
| Gender | Male |
| Blood Group | A+ |
| Height | 5ft 6in - 168cm |
| Marital Status | Separated |
| Complexion | Fair |
| Diet | Not Specified |
| My Value | I believe in Honesty. If honesty is there then age difference or financial difference nothing will be any issue. |
| Religion | Islam |
| Chronic Health Disease | No Chronic Condition |
| Has Disability | No disability |
| Weight | 70 Kg |
| Mother Tongue | Bangla |
| Current City | Abroad |
Educational Information
| Highest Qualification | Honors Or Equivalent |
| School Attended | Dhanmondi Govt. Boys High School |
| Passing Year (School) | 1991 |
| College Attended | Dhaka College |
| Passing Year (College) | 1993 |
| University Attented For Bachelors | Macquarie University (Australia) |
| Passing Year (University) | 2001 |
Career Information
| Job Sector | Overseas / Expatriate Workers |
| Job Title | Migrant Businessperson |
| Current Job | Not Specified |
| Monthly Income (approx) | 80-100 |
| Organization | Best and Safer Driving School |
| Work Location | Central Coast, NSW, Australia |
| Career Plans | I will expand my business |
| About settling in abroad | Not Specified |
Family Information
| Father's Name | Golam Mostafa |
| Mother's Name | Mrs. Laily Begum |
| Father's Occupation | Retired Engineer BTTB (Bangladesh Telephone and Telegraph Board) |
| Mother's Occupation | Housewife |
| Is your father alive? | Alive |
| Is your mother alive? | Deceased |
| Position Among Siblings | 2 |
| No of Brothers | 1 |
| No of Sisters | 2 |
| Family Location | Dhaka |
| Family Value | Moderate |
| Family Type | Nuclear |
| Sibling's' Name | Runu Mostafa |
| Sibling's' Occupation | Doctor |
Location Information
| Citizenship Status | Citizen |
| Country of origin | Bangladesh |
| Current country | Australia |
| Current City | Abroad |
| Hometown | Sirajganj, Bangladesh |
Religious Information
| What is your religion? | Islam |
| Religion Practice | Moderate Practicing |
| Family’s Religion Practice | Moderate Practicing |
| Are you religious? | Observes all obligations/Fard |
| Your religious view | I respect if someone practice but I am lazy to practice regularly. But I have full faith on Islam. |
| Do you comply with mahram / non-mahram? | Yes |
| Do you watch or listen to dramas / movies / serials / songs? | Yes |
Marriage Proposal
| Have your guardians agreed to your marriage? | Yes |
| Would you like to allow your wife to study after marriage? | Yes |
| Would you like to allow your wife to work outside home after marriage? | No |
| Would you or your family expect any gift ? | No |
| Why do you want to get married? | Don't want to live alone. A best friend can light up the hectic life. |
| Expectations from partner | Honesty, Loyalty, Respect, Politeness |
Partner Preference
| Minimum Age | 18 |
| Maximum Age | 40 |
| Minimum Height | 5ft 1in - 156cm |
| Maximum Height | 5ft 5in - 165cm |
| Religion | Islam |
| Marital Status | Single |
| Qualification | PrimaryComplete |
| Monthly Income Min | Not Specified |
| Monthly Income Max | Not Specified |
