Md Mahim
- Islam
- Not Specified
- 24
- 5ft 8in - 173cm
-
Single -
Dhaka - Bangladesh
About Me
| Profile Of | Self |
| Age | 24 |
| Height | 5ft 8in - 173cm |
| Marital Status | Single |
| Blood Group | Don't know yet |
| Religion | Islam |
| Current City | Dhaka |
| Highest Qualification | Higher Secondary Or Equivalent |
| Current Job | Not Specified |
Basic Information
| Given Name | Md |
| Surname | Mahim |
| Gender | Male |
| Blood Group | Don't know yet |
| Height | 5ft 8in - 173cm |
| Marital Status | Single |
| Complexion | Not Specified |
| Diet | Not Specified |
| Religion | Islam |
| Has Disability | Not Specified |
| Weight | 53 Kg |
| Mother Tongue | Bangla |
| Current City | Dhaka |
Educational Information
| Highest Qualification | Higher Secondary Or Equivalent |
Career Information
| Job Sector | Private |
| Current Job | Not Specified |
| Monthly Income (approx) | 15000 |
Family Information
| Father's Name | Md. Dalower Hossain |
| Father's Occupation | Garments job |
| Is your father alive? | Alive |
| Is your mother alive? | Alive |
| No of Sisters | 1 |
| Family Location | Barisal |
| Family Value | Not Specified |
| Family Type | Nuclear |
Location Information
| Citizenship Status | Citizen |
| Country of origin | Bangladesh |
| Current country | Bangladesh |
| Current City | Dhaka |
Religious Information
| What is your religion? | Islam |
| Religion Practice | Moderate Practicing |
| Family’s Religion Practice | Not Practicing |
| Do you comply with mahram / non-mahram? | Yes |
| Do you watch or listen to dramas / movies / serials / songs? | Yes |
Marriage Proposal
| Have your guardians agreed to your marriage? | Yes |
| Would you like to allow your wife to study after marriage? | Yes |
| Would you like to allow your wife to work outside home after marriage? | Yes |
| Would you or your family expect any gift ? | No |
| Why do you want to get married? | I want to marriage the reason of safe my character. I want to avoid loneliness. |
Partner Preference
| Minimum Age | 18 |
| Maximum Age | 22 |
| Minimum Height | 4ft 9in - 145cm |
| Maximum Height | 5ft 5in - 165cm |
| Religion | Islam |
| Marital Status | Single, Divorced |
| Qualification | SecondaryOrEquivalent |
| Monthly Income Min | 10K |
| Monthly Income Max | 25K |
| Working With | Private, BusinessOrSelfEmployed, MyHome, NonWorking |
