Israt Khan
- Islam
- Not Specified
- 28
- 4ft 5in - 135cm
-
Divorced -
Mymensingh - Bangladesh
About Me
| Profile Of | Self |
| Age | 28 |
| Height | 4ft 5in - 135cm |
| Marital Status | Divorced |
| Blood Group | O+ |
| Religion | Islam |
| Current City | Mymensingh |
| Highest Qualification | Honors Or Equivalent |
| Current Job | Not Specified |
Basic Information
| Given Name | Israt |
| Surname | Khan |
| Gender | Female |
| Blood Group | O+ |
| Height | 4ft 5in - 135cm |
| Marital Status | Divorced |
| Complexion | Not Specified |
| Diet | Not Specified |
| Religion | Islam |
| Has Disability | Not Specified |
| Weight | 57 Kg |
| Mother Tongue | Bangla |
| Current City | Mymensingh |
Educational Information
| Highest Qualification | Honors Or Equivalent |
| School Attended | Idk |
| College Attended | Idk |
Career Information
| Job Sector | Not Specified |
| Current Job | Not Specified |
Family Information
| Father's Name | Idk |
| Mother's Name | Idk |
| Father's Occupation | Retired |
| Mother's Occupation | House wife |
| Is your father alive? | Alive |
| Is your mother alive? | Alive |
| No of Brothers | 0 |
| No of Sisters | 4 |
| Family Location | Naogaon |
| Family Value | Traditional |
| Family Type | Nuclear |
Location Information
| Citizenship Status | Citizen |
| Country of origin | Bangladesh |
| Current country | Bangladesh |
| Current City | Mymensingh |
| Hometown | Idk |
Religious Information
| What is your religion? | Islam |
| Religion Practice | Moderate Practicing |
| Family’s Religion Practice | Moderate Practicing |
| Do you wear clothes above the ankles? | No |
Marriage Proposal
| Have your guardians agreed to your marriage? | No |
| Would you like to study after marriage? | No |
| Would you like to work outside home after marriage? | No |
| Would you or your family expect any gift ? | No |
| Why do you want to get married? | I’m just 21 and I’ve seen a lot. As I’ve mentioned I am a divorcee my marriage lasted only 7 months. My ex husband had extra marital affairs. And I couldn’t stand it.. for me I can’t share my man with anyone.. so right now all I want is a person who will understand me support me take care of me and yeah will be loyal to me. Relationship isn’t a thing for me .. I want a halal one so here I am.. |
Partner Preference
| Minimum Age | 24 |
| Maximum Age | 35 |
| Minimum Height | 5ft 8in - 173cm |
| Maximum Height | 6ft 3in - 191cm |
| Religion | Islam |
| Marital Status | Single, Divorced |
| Qualification | HonorsOrEquivalent, MastersOrEquivalent |
| Monthly Income Min | 50K |
| Monthly Income Max | 100K |
| Working With | GovernmentOrPublic, BusinessOrSelfEmployed, MyHome, NonWorking |
