Shabiah Aktar Kakon
- Islam
- Private Service
- 30
- 5ft 2in - 158cm
-
Divorced -
Dhaka - Bangladesh
About Me
| Created By | Relative |
| Profile Of | Mother/Aunt |
| Age | 30 |
| Height | 5ft 2in - 158cm |
| Marital Status | Divorced |
| Blood Group | A+ |
| Religion | Islam |
| Current City | Dhaka |
| Highest Qualification | Honors Or Equivalent |
| Current Job | Private Service |
Basic Information
| Given Name | Shabiah Aktar |
| Surname | Kakon |
| Gender | Female |
| Blood Group | A+ |
| Height | 5ft 2in - 158cm |
| Marital Status | Divorced |
| Complexion | Fair |
| Diet | Not Specified |
| Religion | Islam |
| Chronic Health Disease | No Chronic Condition |
| Has Disability | No disability |
| Weight | 51 Kg |
| Mother Tongue | Bangla |
| Current City | Dhaka |
Educational Information
| Highest Qualification | Honors Or Equivalent |
Career Information
| Job Sector | Private |
| Current Job | Private Service |
| Monthly Income (approx) | 30000 |
| Name of The Employer | Bank Asia |
Family Information
| Father's Name | Md Kamal Hossain |
| Mother's Name | Priya Sarkar |
| Father's Occupation | Business |
| Mother's Occupation | House wife |
| Is your father alive? | Alive |
| Is your mother alive? | Alive |
| No of Brothers | 1 |
| No of Sisters | 1 |
| Family Location | Dhaka |
| Family Value | Moderate |
| Family Type | Nuclear |
Location Information
| Citizenship Status | Citizen |
| Country of origin | Bangladesh |
| Current country | Bangladesh |
| Current City | Dhaka |
| Hometown | Shariatpur |
Religious Information
| What is your religion? | Islam |
| Religion Practice | Moderate Practicing |
| Family’s Religion Practice | Moderate Practicing |
| Do you wear clothes above the ankles? | No |
| Do you watch or listen to dramas / movies / serials / songs? | Yes |
Marriage Proposal
| Have your guardians agreed to your marriage? | Yes |
| Would you like to study after marriage? | Yes |
| Would you like to work outside home after marriage? | Yes |
| Would you or your family expect any gift ? | No |
Partner Preference
| Minimum Age | 33 |
| Maximum Age | 35 |
| Minimum Height | 5ft 7in - 171cm |
| Maximum Height | 6ft - 183cm |
| Religion | Islam |
| Marital Status | Single, Divorced, Widowed |
| Qualification | MastersOrEquivalent, DoctorateOrEquivalent, PostDoctorateOrEquivalent |
| Monthly Income Min | 300K |
| Monthly Income Max | 500K+ |
| Working With | Private, GovernmentOrPublic, DefenseOrCivilService, BusinessOrSelfEmployed, MyHome, NonWorking |
