মোঃ ফয়সাল আহমেদ কাজী ফয়সাল আহমেদ
- Islam
- Private Service
- 28
- 4ft 8in - 143cm
-
Single -
Rangamati - Bangladesh
About Me
| Profile Of | Self |
| Age | 28 |
| Height | 4ft 8in - 143cm |
| Marital Status | Single |
| Blood Group | O+ |
| Religion | Islam |
| Current City | Rangamati |
| Highest Qualification | Honors Or Equivalent |
| Current Job | Private Service |
Bio
সাধারণ ভাবে বেঁচে থাকতে চাই।
Basic Information
| Given Name | মোঃ ফয়সাল আহমেদ |
| Surname | কাজী ফয়সাল আহমেদ |
| Gender | Male |
| Blood Group | O+ |
| Height | 4ft 8in - 143cm |
| Marital Status | Single |
| Complexion | Fair |
| Diet | Non veg |
| Religion | Islam |
| Has Disability | Not Specified |
| Weight | 70 Kg |
| Mother Tongue | Bangla |
| Current City | Rangamati |
Educational Information
| Highest Qualification | Honors Or Equivalent |
| School Attended | রাঙ্গামাটি সরকারি উচ্চ বিদ্যালয় |
| College Attended | রাঙ্গামাটি সরকারি কলেজ |
Career Information
| Job Sector | Private |
| Current Job | Private Service |
| Monthly Income (approx) | 20-40 |
Family Information
| Father's Name | আব্দুল খালেক |
| Mother's Name | রেহেনা বেগম |
| Father's Occupation | ব্যাবসা |
| Mother's Occupation | গৃহিণী |
| Is your father alive? | Alive |
| Is your mother alive? | Deceased |
| No of Brothers | 1 |
| No of Sisters | 1 |
| Family Location | Comilla |
| Family Value | Moderate |
| Family Type | Nuclear |
Location Information
| Citizenship Status | Permanent Resident |
| Country of origin | Bangladesh |
| Current country | Bangladesh |
| Current City | Rangamati |
| Hometown | রাঙ্গামাটি |
Religious Information
| What is your religion? | Islam |
| Religion Practice | Moderate Practicing |
| Family’s Religion Practice | Full Practicing |
| Do you comply with mahram / non-mahram? | Yes |
| Are you able to recite the Quran correctly? | Yes |
| Do you watch or listen to dramas / movies / serials / songs? | Yes |
Marriage Proposal
| Have your guardians agreed to your marriage? | Yes |
| Would you like to allow your wife to study after marriage? | Yes |
| Would you like to allow your wife to work outside home after marriage? | No |
| Would you or your family expect any gift ? | No |
| Why do you want to get married? | নিজের জীবনের উন্নতি করার জন্য বিয়ে করতে চাই। |
Partner Preference
| Minimum Age | 18 |
| Maximum Age | 22 |
| Minimum Height | 5ft - 153cm |
| Maximum Height | 5ft 1in - 156cm |
| Religion | Islam |
| Marital Status | Single |
| Monthly Income Min | 10K |
| Monthly Income Max | 25K |
