MD Nayem
- Islam
- Professional
- 28
- 5ft 5in - 165cm
-
Single -
Dhaka - Bangladesh
About Me
| Profile Of | Self |
| Age | 28 |
| Height | 5ft 5in - 165cm |
| Marital Status | Single |
| Blood Group | Don't know yet |
| Religion | Islam |
| Current City | Dhaka |
| Highest Qualification | Honors Or Equivalent |
| Current Job | Professional |
Bio
In sort Normally I don't like to say something that hard other. I am working in a Hong Kong based company as an software developer remotely. Love to visit nature and always prefer avoid unnecessary argument bing something like honest mordan religious and I respect other most important I am not perfect but always try to improve my self. That's it. Have a nice day....
Basic Information
| Given Name | MD |
| Surname | Nayem |
| Gender | Male |
| Blood Group | Don't know yet |
| Height | 5ft 5in - 165cm |
| Marital Status | Single |
| Complexion | Not Specified |
| Diet | Not Specified |
| Religion | Islam |
| Chronic Health Disease | No Chronic Condition |
| Has Disability | No disability |
| Weight | 55 Kg |
| Mother Tongue | Bangla |
| Current City | Dhaka |
Educational Information
| Highest Qualification | Honors Or Equivalent |
| University Attented For Bachelors | Canadian University Of Bangladesh |
Career Information
| Job Sector | Private |
| Current Job | Professional |
| Monthly Income (approx) | 100000 |
Family Information
| Father's Name | MD SALIM |
| Mother's Name | SAHIDA BEGUM |
| Father's Occupation | Business |
| Mother's Occupation | Housewife |
| Is your father alive? | Alive |
| Is your mother alive? | Alive |
| No of Brothers | 2 |
| No of Sisters | 2 |
| Family Location | Bhola |
| Family Value | Moderate |
| Family Type | Joint |
Location Information
| Citizenship Status | Permanent Resident |
| Country of origin | Bangladesh |
| Current country | Bangladesh |
| Current City | Dhaka |
Religious Information
| What is your religion? | Islam |
| Religion Practice | Full Practicing |
| Family’s Religion Practice | Full Practicing |
| Do you comply with mahram / non-mahram? | Yes |
| Are you able to recite the Quran correctly? | Yes |
| Do you watch or listen to dramas / movies / serials / songs? | Yes |
| Are you involved in any special work of deen? | Yes |
Marriage Proposal
| Have your guardians agreed to your marriage? | Yes |
| Would you like to allow your wife to study after marriage? | Yes |
| Would you like to allow your wife to work outside home after marriage? | No |
| Would you or your family expect any gift ? | No |
Partner Preference
| Minimum Age | 18 |
| Maximum Age | 40 |
| Minimum Height | 4ft 5in - 135cm |
| Maximum Height | 5ft 5in - 165cm |
| Religion | Islam |
| Marital Status | Single, Divorced |
| Monthly Income Min | 25K |
| Monthly Income Max | 50K |
