Afsana mimi Akhi
- Islam
- Private Service
- 28
- 5ft 2in - 158cm
-
Separated -
Jessore - Bangladesh
About Me
| Profile Of | Self |
| Age | 28 |
| Height | 5ft 2in - 158cm |
| Marital Status | Separated |
| Blood Group | A+ |
| Religion | Islam |
| Current City | Jessore |
| Highest Qualification | Honors Or Equivalent |
| Current Job | Private Service |
Bio
Love travelling
Basic Information
| Given Name | Afsana mimi |
| Surname | Akhi |
| Gender | Female |
| Blood Group | A+ |
| Height | 5ft 2in - 158cm |
| Marital Status | Separated |
| Complexion | Medium |
| Diet | Not Specified |
| My Value | Honesty |
| Religion | Islam |
| Chronic Health Disease | No Chronic Condition |
| Has Disability | Not Specified |
| Weight | 52 Kg |
| Mother Tongue | Bangla |
| Current City | Jessore |
Educational Information
| Highest Qualification | Honors Or Equivalent |
Career Information
| Job Sector | Private |
| Current Job | Private Service |
| Monthly Income (approx) | 200000 |
Family Information
| Father's Name | Md.Akbar hossain |
| Mother's Name | Mst Nazma parvin |
| Father's Occupation | Government service holder |
| Mother's Occupation | Homemaker |
| Is your father alive? | Alive |
| Is your mother alive? | Alive |
| No of Brothers | 1 |
| No of Sisters | 0 |
| Family Location | Jessore |
| Family Value | Traditional |
| Family Type | Nuclear |
Location Information
| Citizenship Status | Citizen |
| Country of origin | Bangladesh |
| Current country | Bangladesh |
| Current City | Jessore |
| Hometown | Jessore |
Religious Information
| What is your religion? | Islam |
| Religion Practice | Full Practicing |
| Family’s Religion Practice | Full Practicing |
| Do you wear clothes above the ankles? | No |
Marriage Proposal
| Have your guardians agreed to your marriage? | No |
| Would you like to study after marriage? | No |
| Would you like to work outside home after marriage? | No |
| Would you or your family expect any gift ? | No |
Partner Preference
| Minimum Age | 28 |
| Maximum Age | 32 |
| Minimum Height | 5ft 6in - 168cm |
| Maximum Height | 5ft 7in - 171cm |
| Religion | Islam |
| Marital Status | Single |
| Qualification | DoctorateOrEquivalent |
| Monthly Income Min | 50K |
| Monthly Income Max | 80K |
| Working With | DefenseOrCivilService |
