Pore Bolbo
- Islam
- Government Service
- 46
- 5ft 8in - 173cm
-
Separated -
Brahmanbaria - Bangladesh
About Me
| Profile Of | Self |
| Age | 46 |
| Height | 5ft 8in - 173cm |
| Marital Status | Separated |
| Blood Group | B+ |
| Religion | Islam |
| Current City | Brahmanbaria |
| Highest Qualification | Masters Or Equivalent |
| Current Job | Government Service |
Bio
I like to travel, reading book, spent time with family member, help others. I have interest in technology, creative and honest people. I enjoy to spend time with family members.
Basic Information
| Given Name | Pore |
| Surname | Bolbo |
| Gender | Male |
| Blood Group | B+ |
| Height | 5ft 8in - 173cm |
| Marital Status | Separated |
| Complexion | Not Specified |
| Diet | Not Specified |
| My Value | Honesty, Family, Enjoy Life, Health, Religion |
| Religion | Islam |
| Has Disability | No disability |
| Weight | 79 Kg |
| Mother Tongue | Bangla |
| Current City | Brahmanbaria |
Educational Information
| Highest Qualification | Masters Or Equivalent |
| University Attented For Bachelors | JU |
Career Information
| Job Sector | Government / Public |
| Current Job | Government Service |
Family Information
| Father's Name | Bolte cacchina |
| Father's Occupation | Pore bolbo |
| Is your father alive? | Not Specified |
| Is your mother alive? | Not Specified |
| Family Location | Not Specified |
| Family Value | Not Specified |
| Family Type | Not Specified |
Location Information
| Citizenship Status | Citizen |
| Country of origin | Bangladesh |
| Current country | Bangladesh |
| Current City | Brahmanbaria |
Religious Information
| What is your religion? | Islam |
| Religion Practice | Moderate Practicing |
| Family’s Religion Practice | Full Practicing |
| Do you watch or listen to dramas / movies / serials / songs? | Yes |
Marriage Proposal
| Have your guardians agreed to your marriage? | Yes |
| Would you like to allow your wife to study after marriage? | No |
| Would you like to allow your wife to work outside home after marriage? | No |
| Would you or your family expect any gift ? | No |
Partner Preference
| Minimum Age | 20 |
| Maximum Age | 30 |
| Minimum Height | 5ft 2in - 158cm |
| Maximum Height | 5ft 6in - 168cm |
| Religion | Islam |
| Marital Status | Divorced, Separated |
| Qualification | HigherSecondaryOrEquivalent |
| Monthly Income Min | 10K |
| Monthly Income Max | 500K+ |
