Md. Hossain Al Numan
- Islam
- Private Service
- 27
- 5ft 8in - 173cm
-
Single -
Rajshahi - Bangladesh
About Me
| Profile Of | Self |
| Age | 27 |
| Height | 5ft 8in - 173cm |
| Marital Status | Single |
| Blood Group | O+ |
| Religion | Islam |
| Current City | Rajshahi |
| Highest Qualification | Higher Secondary Or Equivalent |
| Current Job | Private Service |
Bio
I want to complete half of my deen by finding my partner. I am a hard-working individual, caring and funny. I always strive to be a better Muslim each day with Islam being my key to success. I am family-oriented and always prioritise others before myself. Alongside my sense of humour, I have a selfless nature and a deep capacity for care and compassion. I genuinely prioritize the well-being of others and derive great pleasure from making a positive difference in their lives.
Basic Information
| Given Name | Md. Hossain |
| Surname | Al Numan |
| Gender | Male |
| Blood Group | O+ |
| Height | 5ft 8in - 173cm |
| Marital Status | Single |
| Complexion | Medium |
| Diet | Not Specified |
| My Value | I am seeking someone who can share the same morals and values, with Islam in your heart. I am looking for someone who is |
| Religion | Islam |
| Chronic Health Disease | No Chronic Condition |
| Has Disability | No disability |
| Weight | 62 Kg |
| Mother Tongue | Bangla |
| Current City | Rajshahi |
Educational Information
| Highest Qualification | Higher Secondary Or Equivalent |
| School Attended | Baliadanga High School |
| College Attended | Chapainawabganj Polytechnic Institute |
Career Information
| Job Sector | Private |
| Current Job | Private Service |
| Monthly Income (approx) | 35 |
Family Information
| Family Location | Not Specified |
Location Information
| Citizenship Status | Citizen |
| Country of origin | Bangladesh |
| Current country | Bangladesh |
| Current City | Rajshahi |
| Hometown | Chapainawabganj |
Religious Information
| What is your religion? | Islam |
| Religion Practice | Not Specified |
| Family’s Religion Practice | Not Specified |
Marriage Proposal
| Have your guardians agreed to your marriage? | No |
| Would you like to allow your wife to study after marriage? | No |
| Would you like to allow your wife to work outside home after marriage? | No |
| Would you or your family expect any gift ? | No |
Partner Preference
| Minimum Age | 23 |
| Maximum Age | 25 |
| Minimum Height | 5ft 7in - 171cm |
| Maximum Height | 5ft 8in - 173cm |
| Religion | Islam |
| Marital Status | Single |
| Qualification | HigherSecondaryOrEquivalent |
| Monthly Income Min | 25K |
| Monthly Income Max | 50K |
| Working With | DefenseOrCivilService |
