a a
- Spiritual Not Religious
- No Job
- 55
- 6ft 2in - 188cm
-
Married -
Dhaka - Canada
About Me
| Created By | Parent |
| Profile Of | Son |
| Age | 55 |
| Height | 6ft 2in - 188cm |
| Marital Status | Married |
| Blood Group | A+ |
| Religion | Spiritual Not Religious |
| Current City | Dhaka |
| Highest Qualification | Post Doctorate Or Equivalent |
| Current Job | No Job |
Bio
400 words about myself is just too much.
Basic Information
| Given Name | a |
| Surname | a |
| Gender | Male |
| Blood Group | A+ |
| Height | 6ft 2in - 188cm |
| Marital Status | Married |
| Complexion | Very Fair |
| Diet | Non veg |
| My Value | CoCoMelon |
| Religion | Spiritual Not Religious |
| Chronic Health Disease | High blood pressure |
| Has Disability | Visual Impairment |
| Sub Community/Caste | Valorant |
| Weight | 109 Kg |
| Upbringing | Very Up |
| Mother Tongue | English |
| Current City | Dhaka |
Educational Information
| Highest Qualification | Post Doctorate Or Equivalent |
| School Attended | Home Schooled |
| Passing Year (School) | 2008 |
| College Attended | Home Schooled |
| Passing Year (College) | 2008 |
| University Attented For Bachelors | Home Schooled |
| Passing Year (University) | 2009 |
| University Attented For Masters | Home Schooled |
| Passing Year (Master's) | 2010 |
| University Attented For PhD | Home Schooled |
| Passing Year (PhD) | 2008 |
Career Information
| Job Sector | Private |
| Job Title | General |
| Current Job | No Job |
| Monthly Income (approx) | 60-80 |
| Organization | GUliii |
| Name of The Employer | Home Schooled |
| Work Location | Bangladesh |
| Career Plans | Be the next Hitler |
| About settling in abroad | Yes, if opportunity comes |
Family Information
| Father's Name | UCHTENBERG |
| Mother's Name | AYLESHTERCH |
| Father's Occupation | KING |
| Mother's Occupation | GENERAL |
| Is your father alive? | Alive |
| Is your mother alive? | Alive |
| No of Brothers | 5 |
| No of Sisters | 0 |
| Family Location | Abroad |
| Family Value | Liberal |
| Family Type | Joint |
Location Information
| Citizenship Status | Permanent Resident |
| Country of origin | Germany |
| Current country | Canada |
| Current City | Dhaka |
| Hometown | NARSINGDI |
Religious Information
| What is your religion? | Spiritual Not Religious |
| Religion Practice | Not Religious |
| Family’s Religion Practice | Full Practicing |
Marriage Proposal
| Have your guardians agreed to your marriage? | Yes |
| Would you like to allow your wife to study after marriage? | Yes |
| Would you like to allow your wife to work outside home after marriage? | Yes |
| Would you or your family expect any gift ? | Yes |
| Why do you want to get married? | But someone created this account on my name thats why giving false information. |
| Expectations from partner | Has to be from my standard. |
Partner Preference
| Minimum Age | 25 |
| Maximum Age | 30 |
| Minimum Height | 5ft 8in - 173cm |
| Maximum Height | 6ft - 183cm |
| Religion | Islam |
| Marital Status | Single |
| Qualification | HonorsOrEquivalent, MastersOrEquivalent |
| Monthly Income Min | 80K |
| Monthly Income Max | 100K |
