BIBI FATEMA AKTER
- Islam
- Not Specified
- 39
- 4ft 11in - 150cm
-
Separated -
Noakhali - Bangladesh
About Me
| Created By | Relative |
| Profile Of | Mother/Aunt |
| Age | 39 |
| Height | 4ft 11in - 150cm |
| Marital Status | Separated |
| Blood Group | O+ |
| Religion | Islam |
| Current City | Noakhali |
| Highest Qualification | Secondary Incomplete |
| Current Job | Not Specified |
Basic Information
| Given Name | BIBI FATEMA |
| Surname | AKTER |
| Gender | Female |
| Blood Group | O+ |
| Height | 4ft 11in - 150cm |
| Marital Status | Separated |
| Complexion | Medium |
| Diet | Veg |
| Religion | Islam |
| Chronic Health Disease | High blood pressure, Asthma |
| Has Disability | Not Specified |
| Weight | 69 Kg |
| Mother Tongue | Bangla |
| Current City | Noakhali |
Educational Information
| Highest Qualification | Secondary Incomplete |
| School Attended | bidya niketon high school |
| Passing Year (School) | 2005 |
| College Attended | no |
| Passing Year (College) | 2006 |
Career Information
| Job Sector | Not Specified |
| Job Title | no |
| Current Job | Not Specified |
| Monthly Income (approx) | Select |
| Organization | no |
| Work Location | no |
| About settling in abroad | Yes, if opportunity comes |
Family Information
| Father's Name | abu sulyman |
| Mother's Name | rahima akter |
| Father's Occupation | muhuri |
| Mother's Occupation | housewife |
| Is your father alive? | Deceased |
| Is your mother alive? | Alive |
| No of Brothers | 1 |
| Family Location | Noakhali |
| Family Value | Traditional |
| Family Type | Nuclear |
| Relationship with Candidate | Daughter |
Location Information
| Citizenship Status | Citizen |
| Country of origin | Bangladesh |
| Current country | Bangladesh |
| Current City | Noakhali |
| Hometown | noakhali |
Religious Information
| What is your religion? | Islam |
| Religion Practice | Moderate Practicing |
| Family’s Religion Practice | Moderate Practicing |
| Are you religious? | No |
| Do you wear clothes above the ankles? | No |
| Do you pray five times a day? | Yes Since: For more than a year |
| Are you able to recite the Quran correctly? | Yes |
Marriage Proposal
| Have your guardians agreed to your marriage? | Yes |
| Would you like to study after marriage? | No |
| Would you like to work outside home after marriage? | Yes |
| Would you or your family expect any gift ? | Yes |
| Why do you want to get married? | I am dependent. I have 4 children. They are three girls and one boy. I dont have the abilitiy to take care of them. So I want the person I marry to accept my 4 children and take care of them. I am happy. I have no objection if my partner has any children. I am looking for a man who will accept my children. I want to live together happily. |
| Expectations from partner | care and love my children |
Partner Preference
| Minimum Age | 45 |
| Maximum Age | 48 |
| Minimum Height | 5ft 4in - 163cm |
| Maximum Height | 5ft 6in - 168cm |
| Religion | Islam |
| Marital Status | Divorced |
| Qualification | DoctorateOrEquivalent |
| Monthly Income Min | 200K |
| Monthly Income Max | 300K |
| Location Preference | Dhaka |
| Working With | NonWorking |
