Upoma Akter
- Islam
- Student
- 25
- 5ft 2in - 158cm
-
Single -
Narayanganj - Bangladesh
About Me
| Profile Of | Self |
| Age | 25 |
| Height | 5ft 2in - 158cm |
| Marital Status | Single |
| Blood Group | B+ |
| Religion | Islam |
| Current City | Narayanganj |
| Highest Qualification | Higher Secondary Or Equivalent |
| Current Job | Student |
Basic Information
| Given Name | Upoma |
| Surname | Akter |
| Gender | Female |
| Blood Group | B+ |
| Height | 5ft 2in - 158cm |
| Marital Status | Single |
| Complexion | Medium |
| Diet | Non veg |
| Religion | Islam |
| Chronic Health Disease | No Chronic Condition |
| Has Disability | No disability |
| Weight | 55 Kg |
| Mother Tongue | Bangla |
| Current City | Narayanganj |
Educational Information
| Highest Qualification | Higher Secondary Or Equivalent |
| College Attended | Yes |
Career Information
| Job Sector | Private |
| Current Job | Student |
Family Information
| Father's Name | Monir hosen |
| Mother's Name | Shahajadi |
| Father's Occupation | Dokan manegar |
| Mother's Occupation | House wife |
| Is your father alive? | Alive |
| Is your mother alive? | Alive |
| No of Sisters | 2 |
| Family Location | Narayanganj |
| Family Value | Moderate |
| Family Type | Nuclear |
Location Information
| Citizenship Status | Citizen |
| Country of origin | Bangladesh |
| Current country | Bangladesh |
| Current City | Narayanganj |
Religious Information
| What is your religion? | Islam |
| Religion Practice | Not Practicing |
| Family’s Religion Practice | Not Practicing |
| Do you wear clothes above the ankles? | No |
| Do you pray five times a day? | Yes Since: For less than a year |
| Are you able to recite the Quran correctly? | Yes |
| Do you watch or listen to dramas / movies / serials / songs? | Yes |
Marriage Proposal
| Have your guardians agreed to your marriage? | Yes |
| Would you like to study after marriage? | Yes |
| Would you like to work outside home after marriage? | No |
| Would you or your family expect any gift ? | Yes |
Partner Preference
| Minimum Age | 23 |
| Maximum Age | 29 |
| Minimum Height | 5ft 6in - 168cm |
| Maximum Height | 6ft - 183cm |
| Religion | Islam |
| Marital Status | Single, Divorced, Widowed, Separated |
| Qualification | SecondaryOrEquivalent, HigherSecondaryOrEquivalent, HonorsOrEquivalent, MastersOrEquivalent |
| Monthly Income Min | 25K |
| Monthly Income Max | 100K |
| Working With | Private, MyHome |
