Anjuman Tui
- Islam
- Student
- 26
- 5ft 3in - 160cm
-
Single -
Faridpur - Bangladesh
About Me
| Profile Of | Self |
| Age | 26 |
| Height | 5ft 3in - 160cm |
| Marital Status | Single |
| Blood Group | B+ |
| Religion | Islam |
| Current City | Faridpur |
| Highest Qualification | Honors Or Equivalent |
| Current Job | Student |
Bio
Extremist. Narcissist. Sensitive. Melancholic.
Basic Information
| Given Name | Anjuman |
| Surname | Tui |
| Gender | Female |
| Blood Group | B+ |
| Height | 5ft 3in - 160cm |
| Marital Status | Single |
| Complexion | Light to medium |
| Diet | Non veg |
| Religion | Islam |
| Chronic Health Disease | Other |
| Has Disability | Mobility impairment |
| Weight | 80 Kg |
| Mother Tongue | Bangla |
| Current City | Faridpur |
Educational Information
| Highest Qualification | Honors Or Equivalent |
| School Attended | Faridpur Govt. Girls' High School, Faridpur |
| College Attended | Govt. Sarda Sundari Mohila College, Faridpur |
| University Attented For Bachelors | Gopalganj Science and Technology University, Gopalganj |
Career Information
| Job Sector | Non working |
| Current Job | Student |
Family Information
| Father's Name | Ancharul Haque |
| Mother's Name | Papia Khatun |
| Father's Occupation | Business |
| Mother's Occupation | Senior Staff Nurse |
| Is your father alive? | Alive |
| Is your mother alive? | Alive |
| No of Brothers | 1 |
| No of Sisters | 0 |
| Family Location | Faridpur |
| Family Value | Moderate |
| Family Type | Nuclear |
Location Information
| Citizenship Status | Citizen |
| Country of origin | Bangladesh |
| Current country | Bangladesh |
| Current City | Faridpur |
| Hometown | Faridpur |
Religious Information
| What is your religion? | Islam |
| Religion Practice | Not Practicing |
| Family’s Religion Practice | Moderate Practicing |
| Do you wear clothes above the ankles? | No |
| Do you watch or listen to dramas / movies / serials / songs? | Yes |
Marriage Proposal
| Have your guardians agreed to your marriage? | Yes |
| Would you like to study after marriage? | Yes |
| Would you like to work outside home after marriage? | Yes |
| Would you or your family expect any gift ? | No |
| Why do you want to get married? | I feel like everyone should have a person in life who is specially his/her own, a person to share all the joy and sorrows. And marriage can be the best way to have a partner rightfully. |
Partner Preference
| Minimum Age | 26 |
| Maximum Age | 36 |
| Minimum Height | 5ft 8in - 173cm |
| Maximum Height | 6ft - 183cm |
| Religion | Islam |
| Marital Status | Single |
| Qualification | HonorsOrEquivalent, MastersOrEquivalent, DoctorateOrEquivalent, PostDoctorateOrEquivalent |
| Monthly Income Min | 50K |
| Monthly Income Max | 300K |
