Shila moni
- Islam
- Not Specified
- 27
- 5ft - 153cm
-
Single -
Abroad - Bangladesh
About Me
| Created By | Sibling |
| Profile Of | Sister |
| Age | 27 |
| Height | 5ft - 153cm |
| Marital Status | Single |
| Blood Group | A+ |
| Religion | Islam |
| Current City | Abroad |
| Highest Qualification | Honors Or Equivalent |
| Current Job | Not Specified |
Basic Information
| Given Name | Shila |
| Surname | moni |
| Gender | Female |
| Blood Group | A+ |
| Height | 5ft - 153cm |
| Marital Status | Single |
| Complexion | Medium |
| Diet | Not Specified |
| Religion | Islam |
| Has Disability | Not Specified |
| Weight | 48 Kg |
| Mother Tongue | Bangla |
| Current City | Abroad |
Educational Information
| Highest Qualification | Honors Or Equivalent |
| School Attended | N/A |
| Passing Year (School) | 2015 |
| College Attended | N/A |
| Passing Year (College) | 2017 |
| University Attented For Bachelors | N/A |
| Passing Year (University) | 2022 |
Career Information
| Job Sector | Private |
| Job Title | Manager or Executive |
| Current Job | Not Specified |
| Monthly Income (approx) | N/A |
| Organization | N/A |
| Work Location | Dhaka |
| Career Plans | N/A |
| About settling in abroad | Not Specified |
Family Information
| Father's Name | Md. Kalam |
| Mother's Name | Mst. Nasima |
| Father's Occupation | Driver |
| Mother's Occupation | House wife |
| Is your father alive? | Alive |
| Is your mother alive? | Alive |
| Family Location | Not Specified |
| Family Value | Traditional |
| Family Type | Joint |
| Relationship with Candidate | Sister |
Location Information
| Citizenship Status | Citizen |
| Country of origin | Bangladesh |
| Current country | Bangladesh |
| Current City | Abroad |
Religious Information
| What is your religion? | Islam |
| Religion Practice | Full Practicing |
| Family’s Religion Practice | Full Practicing |
| Are you religious? | Observes all obligations/Fard |
| Do you wear clothes above the ankles? | No |
Marriage Proposal
| Have your guardians agreed to your marriage? | Yes |
| Would you like to study after marriage? | Yes |
| Would you like to work outside home after marriage? | Yes |
| Would you or your family expect any gift ? | No |
| Why do you want to get married? | N/A |
| Expectations from partner | "A supportive and deen-oriented partner who understands my goals and wants to build a beautiful life together based on trust and faith." |
Partner Preference
| Minimum Age | 29 |
| Maximum Age | 35 |
| Minimum Height | 5ft 6in - 168cm |
| Maximum Height | 5ft 9in - 176cm |
| Religion | Islam |
| Marital Status | Single |
| Qualification | MastersOrEquivalent |
| Monthly Income Min | 25K |
| Monthly Income Max | 80K |
| Location Preference | Dhaka, Khulna, Barisal |
| Working With | OverseasExpatriateWorkers |
