Saqline Mostaq
- Islam
- Professional
- 31
- 5ft 4in - 163cm
-
Divorced -
Nilphamari - United States of America
About Me
| Profile Of | Self |
| Age | 31 |
| Height | 5ft 4in - 163cm |
| Marital Status | Divorced |
| Blood Group | B+ |
| Religion | Islam |
| Current City | Nilphamari |
| Highest Qualification | Doctorate Or Equivalent |
| Current Job | Professional |
Bio
I'm an independent thinker who's always learning. I value discipline and flexibility, striving for a balanced life. It's okay to be both mature and playful! While I'm humble and open to my flaws, I can struggle with ego sometimes. I respect traditional values and women's rights, and I find Islamic principles appealing, even if I'm not actively practicing.
Basic Information
| Given Name | Saqline |
| Surname | Mostaq |
| Gender | Male |
| Blood Group | B+ |
| Height | 5ft 4in - 163cm |
| Marital Status | Divorced |
| Complexion | Dark brown |
| Diet | Not Specified |
| My Value | No politics, Self-growth, practice of positivity, negativity is a part of life also, family is everything, space |
| Religion | Islam |
| Chronic Health Disease | No Chronic Condition |
| Has Disability | No disability |
| Weight | 70 Kg |
| Mother Tongue | Bangla |
| Current City | Nilphamari |
Educational Information
| Highest Qualification | Doctorate Or Equivalent |
| School Attended | Domar M.L. High School |
| College Attended | Domar Government College |
| University Attented For Bachelors | University of Asia Pacific |
| University Attented For Masters | University of Grenoble Alpes |
| University Attented For PhD | University of Louisiana at Monroe |
Career Information
| Job Sector | Private |
| Current Job | Professional |
| Monthly Income (approx) | 300000 |
| Name of The Employer | University of Louisiana at Monroe |
Family Information
| Father's Name | Maksumul Haque |
| Mother's Name | Jakia Sultana |
| Father's Occupation | Teaching |
| Mother's Occupation | Housewife |
| Is your father alive? | Alive |
| Is your mother alive? | Alive |
| No of Brothers | 1 |
| Family Location | Nilphamari |
| Family Value | Moderate |
| Family Type | Nuclear |
Location Information
| Citizenship Status | Citizen |
| Country of origin | Bangladesh |
| Current country | United States of America |
| Current City | Nilphamari |
| Hometown | Nilphamari |
Religious Information
| What is your religion? | Islam |
| Religion Practice | Moderate Practicing |
| Family’s Religion Practice | Moderate Practicing |
Marriage Proposal
| Have your guardians agreed to your marriage? | Yes |
| Would you like to allow your wife to study after marriage? | No |
| Would you like to allow your wife to work outside home after marriage? | Yes |
| Would you or your family expect any gift ? | No |
| Why do you want to get married? | I want a partner to share everything of life. To talk, to walk, to enjoy time together, to do activities together, to have sex, she will help me by making food for me. She will give me peace. I will also do my responsibilities for her. |
Partner Preference
| Minimum Age | 18 |
| Maximum Age | 35 |
| Minimum Height | 5ft - 153cm |
| Maximum Height | 5ft 5in - 165cm |
| Religion | Islam |
| Marital Status | Single, Divorced, Widowed |
| Qualification | HonorsOrEquivalent, MastersOrEquivalent, DoctorateOrEquivalent, PostDoctorateOrEquivalent |
| Monthly Income Min | 10K |
| Monthly Income Max | 500K+ |
